Bozkırdan Kocatepe’ye pdf – Yandex indir

tarafından
6
Bozkırdan Kocatepe’ye pdf – Yandex indir

Türk ulusunun Milli Mücadele sürecinde, kendi içindeki birlik ve beraberlik unsuru kadar, kardeş milletlerin desteğinin olduğu da bilinmektedir. Bu süreçte Orta Asya Türk toplulukları maddi ve manevi Anadolu insanının yanında olmuştur. Tarihi kaynaklar da bununla ilgili bilgiler sunmaktadır. Bu bilgilerde, bir vesile ile Anadolu’daki vaziyeti haber alan bir grup Türkistanlının anayurdundan ayrılarak, Kurtuluş Savaşı’na ve Milli Mücadele’ye iştirak ettiklerine değinilmektedir. Geriye dönebilenler, ancak bir elin parmakları kadardır. Zira pek çoğu Anadolu topraklarında şehit düşmüştür.
Bu eser, Türk ulusunun, vatanını müdafaa için verdiği mücadelenin yanı sıra, bir grup Türkistanlının da bu müdafaaya destek verişinin hikâyesidir. Roman, gerçek kişi ve olaylardan yola çıkılarak, Osmanlı arşiv kayıtları ve tarihi belgeler ışığında kaleme alınmıştır.
Cumhuriyetin 100. Yılına ithaf olunur.
 

Bozkırdan Kocatepe’ye isimli 299 sayfadan oluşan kitap ; Züleyha Şener tarafından yazılmış ve MYRİNA YAYINLARI yayınevinin 30.10.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bozkırdan Kocatepe’ye pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.