Bozkır Tanrıları pdf – Yandex indir

tarafından
5
Bozkır Tanrıları pdf – Yandex indir

O, özgürlüğün sesi savaşın ruhuydu. O, duygulu bir âşık, cesur bir lider, düşmanlarının uykularını kaçırtan gözü pek bir savaşçı…
 
Esaretin düşmanı, hürriyetin bayrağı, Tanrı dağlarının bilge kurduydu.
 
O, dağılan imparatorluğu tek başına temsil eden Huyen Beyi idi. Üç bin kişilik ordusuyla Çin İmparatorluğu’nun korkulu rüyası, Hun Türklerinin temsilcisi ve sembolüydü.
 
Orta Asya’nın alabildiğine geniş ama çetin koşullarında yaşayan Hun Türkleri, bir yandan çetin doğayla mücadele ederlerken, bir yandan da ezeli düşmanı Çin ile sürekli savaşıyorlardı.
 
Doğa, tabiat itibarıyla açık ve cesurdu ama Çin sinsi ve içten pazarlıklıydı. İki farklı düşman arasında kalıp da mutlu ve barış içinde yaşamak pek kolay değildi.
 
Hun Türkleri, eski parlak günlerini artık geride bırakmış, acı ağıtlar yakar olmuşlardı. Gece yakılan ateşin etrafında daha önceleri söylenen zafer şarkıları şimdi yerini acı ağıtlara bırakmıştı.
 
 

Bozkır Tanrıları isimli 240 sayfadan oluşan kitap ; Zeliha Kuştepe tarafından yazılmış ve NİRENGİ YAYINLARI yayınevinin 09.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tek Kişilik Oyun pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Tek Kişilik Oyun indir, Tek Kişilik Oyun oku ve Tek Kişilik Oyun pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bozkır Tanrıları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.