Borç Sistemi Devlet Borçlarının ve Reddedilmelerinin Bir Tarihi pdf – Yandex indir

tarafından
12
Borç Sistemi  Devlet Borçlarının ve Reddedilmelerinin Bir Tarihi  pdf – Yandex indir

Ülkeler arasındaki ekonomik farklar var olmaya devam ettiği sürece borç, bu ülkeler arasındaki eşitsizliği devam ettirmek için güçlü bir araç olmuştur. Kutsal, değişmez ve ebediyen birbirine bağlayıcı kabul edilen bu sistem, sömürgecilik sonrası dünyada, emperyalist güçlerin Küresel Güney ülkerini boyunduruk altına alma yöntemi haline gelmiştir. Bu önemli eserde ekonomist Éric Toussaint, devlet borçlarının reddedilmesi yoluyla borç sisteminin radikal bir şekilde tersine çevrilmesi gerektiğini savunuyor.
Yazar, kamu borçlarının izini sabırla sürerken ulusların olaylarla dolu tarihine, aralarındaki karmaşık ilişkilere ve hepsinden önemlisi bunların altında yatan mantığa yeni bir ışık tutuyor. Kuzey-Güney ilişkileri kapitalist sistemle, onun gelişmek, yayılmak ve tahakküm altına almaktaki kararlılığıyla tözdeş (consubstantial) bir süreci örneklendiriyor.
Patrick Saurin
 

Borç Sistemi
Devlet Borçlarının ve Reddedilmelerinin Bir Tarihi isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Eric Toussaint tarafından yazılmış ve AYRINTI YAYINLARI yayınevinin 05.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Birinci Dünya Savaşı'nda Irak-İran Cephesi İaşe ve Sağlık Hizmetleri (1914-1918) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Birinci Dünya Savaşı'nda Irak-İran Cephesi İaşe ve Sağlık Hizmetleri (1914-1918) indir, Birinci Dünya Savaşı'nda Irak-İran Cephesi İaşe ve Sağlık Hizmetleri (1914-1918) oku ve Birinci Dünya Savaşı'nda Irak-İran Cephesi İaşe ve Sağlık Hizmetleri (1914-1918) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Borç Sistemi Devlet Borçlarının ve Reddedilmelerinin Bir Tarihi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.