Bodrum Tarihi pdf – Yandex indir

tarafından
3
Bodrum Tarihi pdf – Yandex indir

Avram Galanti’nin kaleme aldığı “Bodrum Tarihi” kitabı, bu eşsiz sahil kentinin zengin tarihi ve kültürel geçmişine ışık tutuyor. Antik çağlardan günümüze uzanan geniş bir zaman dilimini kapsayan eser, okuyucuyu derin bir tarihi keşfe çıkarıyor. Halikarnas’tan Karya’ya, Antik Yunan’dan Osmanlı İmparatorluğu’na, hatta Cumhuriyet dönemine kadar Bodrum’un tarihini ve geçirdiği sosyo-politik değişimleri etkileyici bir anlatımla sunuyor.Galanti, Bodrum’un tarihi olaylarının yanı sıra, bu güzel kentin idari yapılanmasından, nüfus yapısına, eğitim durumundan, sosyal yaşantısına kadar birçok konuda bilgi veriyor. Ayrıca Bodrum’un tarım, deniz ve maden ürünlerini, endüstri, ticaret ve denizcilik faaliyetlerini, yerel yönetim ve imar işlerini detaylarıyla ele alıyor. Eser, aynı zamanda Bodrum’un dini yapılarına, cami ve türbelere de geniş yer vererek kentin kültürel ve dini mirasını gözler önüne seriyor.
 
Kitabın belki de en çarpıcı bölümlerinden biri, Bodrum’un tanınmış kişiliklerini anlatan bölüm. Bu bölümde, Turgut Reis’ten Neyzen Tevfik’e kadar birçok ünlü isim hakkında bilgi veriliyor. Galanti, bu kişiliklerin yaşamlarına, başarılarına ve Bodrum’a katkılarına dair birçok detayı aktarıyor.
 

Bodrum Tarihi isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Avram Galanti tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 25.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bodrum Tarihi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.