Böcekler Gezegeni Tuhaf, Yararlı Ve Hayranlık Uyandırıcı Dostlarımız Üzerine pdf – Yandex indir

tarafından
2
Böcekler Gezegeni  Tuhaf, Yararlı Ve Hayranlık Uyandırıcı Dostlarımız Üzerine pdf – Yandex indir

Böceklerin gezegeni değişiyor. Ekosistemin dengesi son yüzyılda, daha önce insanlık tarihinde görülmemiş bir hızda bozuluyor.
Yeryüzünün tatlı su kaynaklarını giderek daha fazla tüketiyoruz. O kadar fazla plastik üretip attık ki, gelecek kuşaklar bunlara tortullarda rastlayacak. Her yıl büyük miktarda kimyasalı doğaya bırakıyoruz. Bilinçli ya da bilinçsiz, türleri yerlerinden ediyoruz.
Tüm bunlar böcekleri de etkiliyor. Ve böcekleri etkileyen her şey bizi de etkiliyor. Böcek türlerinin sayısındaki azalma ya da böceklerin yok olması ekosistemde sudaki halkalar gibi bir etkiyle çok büyük sonuçlara yol açacaktır.
Neyse ki, tüm böcekleri yok edebilmeyi asla beceremeyiz. Ama bu küçük dostlarımızı yakından tanımamız ve onlara daha fazla özen göstermemizde fayda var. Yeryüzünde 479 milyon yıldır bulunmalarına rağmen şimdilerde başları dertte.
Anne Sverdrup-Thygeson, Norveç Yaşam Bilimleri Üniversitesi (NMBU) koruma biyolojisi profesörü, aynı zamanda Norveç Doğa Araştırmaları Enstitüsü’nde (NINA) bilim danışmanıdır.
 

Böcekler Gezegeni Tuhaf, Yararlı Ve Hayranlık Uyandırıcı Dostlarımız Üzerine isimli 200 sayfadan oluşan kitap ; Anne Sverdrup-Thygeson tarafından yazılmış ve KOÇ ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI yayınevinin 11.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Böcekler Gezegeni Tuhaf, Yararlı Ve Hayranlık Uyandırıcı Dostlarımız Üzerine pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.