Bireyi Tanımada Test Dışı Teknikler pdf – Yandex indir

tarafından
37
Bireyi Tanımada Test Dışı Teknikler pdf – Yandex indir

Psikolojik danışma sürecinde değerlendirme, danışanın yaşamı ve psikolojik danışma almasına yol açan durumları öğrenmek ve etkili bir müdahale planı geliştirebilmek için bilgi alma sürecidir. Bu süreçte kullanılabilecek test dışı tekniklerin ele alındığı bu kitap sekiz bölümden oluşmaktadır. Kitabın ilk iki bölümünde bireyi tanıma ve bireyi tanımada kullanılan test tekniklerine kısaca yer verilirken diğer bölümlerde bireyi tanımada kullanılan test dışı teknikler ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Kitabın üçüncü bölümünde kendini anlatmaya dayalı test dışı teknikler, dördüncü bölümünde gözlem teknikleri,beşinci bölümünde etkileşime dayalı test dışı teknikler ve altıncı bölümünde başkalarının kanılarına dayalı test dışı tekniklere yer verilmiştir. Yedinci bölümde, diğer test dışı teknikler başlığı altında bibliyoterapi, sineterapi, hobi terapi, sanat terapisi, resim terapisi, dans devinim terapisi, müzik terapisi, vaka incelemesi ve vaka konferansı, bireyle ve grupla psikolojik danışma konularına yer verilmiştir. Kitabın son bölümü, psikolojik danışma ve rehberlik alanında kullanılan öğrenci dosya sistemini içermektedir. Bu kitabın psikolojik danışma ve rehberlik öğrencilerine ve alanda çalışan psikolojik danışmanlara kaynak kitap olarak katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Kitapla ilgili her türlü görüş ve önerileriniz bizleri güçlendirecektir.
 

Bireyi Tanımada Test Dışı Teknikler isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; Yasemin Yavuzer tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 21.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Psikolojik Dayanıklılık Hayattaki Büyük Zorluklarla Başa Çıkma Sanatı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Psikolojik Dayanıklılık Hayattaki Büyük Zorluklarla Başa Çıkma Sanatı indir, Psikolojik Dayanıklılık Hayattaki Büyük Zorluklarla Başa Çıkma Sanatı oku ve Psikolojik Dayanıklılık Hayattaki Büyük Zorluklarla Başa Çıkma Sanatı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bireyi Tanımada Test Dışı Teknikler pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.