Birdenbire İstanbul pdf – Yandex indir

Birdenbire İstanbul pdf – Yandex indir

Selçuk Demirel’den bir İstanbul kitabı
 
Beyoğlu, Pera, Boğaziçi, Galata ve Galata Kulesi ve diğer bütün güzellikleriyle şiir kent İstanbul’a adanmış bir çalışma.
 Birdenbire İstanbul Selçuk Demirel’in çizimlerinde her zaman ayrı bir yeri olan İstanbul’u şairler eşliğinde dolaşmak isteyenler için, tam bir edebi ve görsel şölen vaat ediyor.
 
 “İstanbul’da İstanbulluyum diyecek kadar uzun bir süre yaşamadım.
Her seferinde biraz daha fazla kalmak isteğiyle gelip gittim.
Bu yüzden bir kentte yaşarken ister istemez içine düştüğümüz kanıksamak, bir kente alışmak ve körleşmek İstanbul’la benim aramda söz konusu olmadı.
 
İstanbul’a her gelişim bir sevgiliyle buluşmanın sevincidir. Bu yüzden de İstanbul’da geçirdiğim zamanların benim için ayrı bir önemi vardır.
Ayrılırken de kim bilir bir daha ne zaman buluşabileceğiz sevgili diye düşündüğüm bir kent İstanbul.
 İs-tan-bul’u hecelemek bile sihirli bir kelimeyi tekrarlamak gibi bir şey!
Bu kitaptaki resimlerin hepsini İstanbul’un çok uzağında, Paris’te çizdim boyadım
Bu yüzden sevgi ve hasret dolu resimlerdir.
Bu çalışmalarıma İstanbul tutkunu yazarlar ve şairler de eşlik etti. Böylelikle ortaya Birdenbire İstanbul kitabı çıktı.”
 
Selçuk Demirel
 

Birdenbire İstanbul isimli 132 sayfadan oluşan kitap ; Selçuk Demirel tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 11.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yan Kapıdan Girenler Modern Türk Resminin Analizi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Yan Kapıdan Girenler Modern Türk Resminin Analizi indir, Yan Kapıdan Girenler Modern Türk Resminin Analizi oku ve Yan Kapıdan Girenler Modern Türk Resminin Analizi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Birdenbire İstanbul pdf – Yandex indir - PDF indir