Bir Zamanlar, Bir Ülkede…- Masalların Kısa Tarihi pdf – Yandex indir

tarafından
12
Bir Zamanlar, Bir Ülkede…- Masalların Kısa Tarihi pdf – Yandex indir

Kötü kalpli kraliçeden masum prensese, hain kurttan kırmızı başlıklı kıza, uçan halılar, sihirli anahtarlar,hiçlikten bitenler, uyuyan devler, konuşan hayvanlar,
ölüp dirilenlerle örülmüş hikâyeler, çocukluğumuza ve yetişkinliğimize yüzyıllardır sızıp duran masallar…
Marina Warner’ın yıllarını adadığı çalışması, masalların hem kuşaklar hem de farklı kültürler arasında akıp giden, esneyip katılaşan, evrilip yeniden kurulan,
evcilleşen, kimi zaman kirli emellere alet edilmiş değişimine sihirli bir ayna tutuyor. Bu aynada kötü kalpli kraliçe, bizlere kibirle gülümsüyor; hikâye, sandığımızdan daha derin. Develer tellâl, pireler berber iken anlatılmaya başlamış masallar hakkında yapılmış bu çok yönlü araştırmayı okurken beşikte tıngır mıngır sallandığınız günler gelebilir hatırınıza.
Marina Warner’ın şairane anlatımını, Güven Turan usta çevirisiyle aktarıyor ve ilgiyle okunacak, kıymetli bir metin çıkıyor ortaya.
Gökten üç elma düşmüş…
 

Bir Zamanlar, Bir Ülkede…- Masalların Kısa Tarihi isimli 176 sayfadan oluşan kitap ; Marina Warner tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 31.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yeşilin Kızı Anne 6: Ingleside (Ciltli) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Yeşilin Kızı Anne 6: Ingleside (Ciltli) indir, Yeşilin Kızı Anne 6: Ingleside (Ciltli) oku ve Yeşilin Kızı Anne 6: Ingleside (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Zamanlar, Bir Ülkede…- Masalların Kısa Tarihi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.