Bir Yaşam Mücadelesi – Ağır Ruhsal Hastalığa Sahip Bireylerin Sosyal İşlevselliği pdf – Yandex indir

tarafından
8
Bir Yaşam Mücadelesi – Ağır Ruhsal Hastalığa Sahip Bireylerin Sosyal İşlevselliği pdf – Yandex indir

Bu kitapta, ağır ruhsal hastalığa sahip bireylerin sosyal işlevselliği tüm yönleriyle derinlemesine incelenmiştir. Kitaptaki bilgiler, bu bireylerin sadece zorlu bir hastalık süreci ile baş etmediğini, bir yaşam mücadelesi verdiğini çarpıcı bir şekilde gözler önüne sermektedir. Sosyal işlevselliğin, bu bireyler için anlamının önemli bir tanı kriteri veya iyileşme göstergesinden öte bir yaşam mücadelesi meselesi olduğunu göstermektedir. Bu yönüyle ağır ruhsal hastalığa sahip bireylerin sosyal işlevselliğine dair zengin ve sorulara yanıt veren bir kaynak niteliğinde olan bu kitap; ağır ruhsal hastalığı olan bireylere, ailelerine, toplum ruh sağlığı alanında ve hizmet birimlerinde çalışan multidipliner tüm meslek elemanlarına, politika yapanlara, sosyal hizmet çalışanlarına yönelik bilgi ve uygulamaya dönük yeni bakış açıları kazandıracaktır. Yazarın sosyal hizmet alanındaki bilgisi, deneyimi, becerileri ve bunları aktarması, teori ile uygulamanın zenginliklerini ve ilişkilerini anlamanıza yardımcı olacaktır.
 

Bir Yaşam Mücadelesi – Ağır Ruhsal Hastalığa Sahip Bireylerin Sosyal İşlevselliği isimli 252 sayfadan oluşan kitap ; Seval Bekiroğlu tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 06.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir Yaşam Mücadelesi – Ağır Ruhsal Hastalığa Sahip Bireylerin Sosyal İşlevselliği pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.