Bir Müslüman Kur’an ve Sünnet’e Nasıl Bakmalı? pdf – Yandex indir

Bir Müslüman Kur’an ve Sünnet’e Nasıl Bakmalı? pdf – Yandex indir

“Bir Müslüman Nasıl Bakmalı” serisindeki kitaplar, özellikle gençlerin samimi anlam arayışına belli konular ve meseleler etrafında bir bakış açısı sunma amacıyla hazırlanmıştır. Okuyucuları, İslami hassasiyetler üzerinden düşünmeye ve araştırmaya sevk etmek amacındadır. “Bir Müslüman bu konuya sadece bu şekilde bakmalıdır” şeklinde mutlakçı bir anlayıştan uzaktır.
Bu amaçla yayınlanmış olan “Bir Müslüman Kur’an ve Sünnet’e Nasıl Bakmalı?” isimli bu kitapta, Allah’ın, yarattığı insanlara yol bulmaları için kendi içlerinden, aynı dili konuşan, aralarında gezen, onlara ayetlerini okuyan, onları eğitip arındıran ve onlara kitabı ve hikmeti öğreten elçiler gönderildiği vurgulanmaktadır. Ayrıca Allah’ın kitabını kendi başımıza anlayabilir miyiz? Bu yorumlama işinde peygamberin rolü nedir? Kur’an’ın ve peygamberden gelen bilgilerin korunmuşluğu ve güvenilirlik derecesi nedir? gibi sorular eşliğinde bir Müslümanın Kur’an ve Sünnet’e nasıl bakması gerektiğine dair bir çerçeve çizilmektedir.
 

Bir Müslüman Kur’an ve Sünnet’e Nasıl Bakmalı? isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Mevlüde Aktay tarafından yazılmış ve BEYAN YAYINLARI yayınevinin 06.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Cennete Götüren Yol pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Cennete Götüren Yol indir, Cennete Götüren Yol oku ve Cennete Götüren Yol pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Müslüman Kur’an ve Sünnet’e Nasıl Bakmalı? pdf – Yandex indir - PDF indir