Bir Müslüman Kadın Sorunu ve Feminizm’e Nasıl Bakmalı? pdf – Yandex indir

Bir Müslüman Kadın Sorunu ve Feminizm’e Nasıl Bakmalı? pdf – Yandex indir

“Bir Müslüman Nasıl Bakmalı” serisindeki kitaplar, özellikle gençlerin samimi anlam arayışına belli konular ve meseleler etrafında bir bakış açısı sunma amacıyla hazırlanmıştır. Okuyucuları, İslami hassasiyetler üzerinden düşünmeye ve araştırmaya sevk etmek amacındadır. “Bir Müslüman bu konuya sadece bu şekilde bakmalıdır” şeklinde mutlakçı bir anlayıştan uzaktır.
Bu amaçla yayınlanmış olan Bir Müslüman Kadın Sorunu ve Feminizm’e Nasıl Bakmalı? isimli bu kitapta, Müslümanların kadın ve feminizm konularındaki kafa karışıklığı üzerinde durulmaktadır. Kadın sorunu ve feminizme nasıl bakılmalı sorusuna vereceğimiz cevap, büyük ölçüde kültürel bakışımızı yansıtacaktır. Meselelere bakış açımız sadece içinde yetiştiğimiz kültürle şekillenmez, aynı zamanda kültürümüze etki eden dışsal faktörlerden de etkilenir. Bu noktadan hareketle kadın algısı ve yaşamına etki eden feminist söylem dikkatle incelenmelidir. Kadın kategorisine dair irdelenmesi gereken önemli pek çok mesele olmakla birlikte bu inceleme kadın meselesine nasıl eleştirel bakabileceğimize dair bir düşünme pratiği de önermektedir.
 

Bir Müslüman Kadın Sorunu ve Feminizm’e Nasıl Bakmalı? isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; Ayşe Güç tarafından yazılmış ve BEYAN YAYINLARI yayınevinin 13.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İslam Düşüncesinde İchitad-İhtilaf-Taassup Bileşeni pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İslam Düşüncesinde İchitad-İhtilaf-Taassup Bileşeni indir, İslam Düşüncesinde İchitad-İhtilaf-Taassup Bileşeni oku ve İslam Düşüncesinde İchitad-İhtilaf-Taassup Bileşeni pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Müslüman Kadın Sorunu ve Feminizm’e Nasıl Bakmalı? pdf – Yandex indir - PDF indir