Bir Muhabbet Kuşu Postmodern Göstergeler Işığında Zeki Müren pdf – Yandex indir

tarafından
21
Bir Muhabbet Kuşu  Postmodern Göstergeler Işığında Zeki Müren  pdf – Yandex indir

Şeyma Ersoy Çak ve Şefika Şehvar Beşiroğlu tarafından hazırlanan kitap, Zeki Müren’in sanat yaşamına odaklanarak disiplinlerarası bir araştırma sunuyor. Cumhuriyet’in kurulmasının ardından hızla yayılan ve gelişen modernleşme dalgası ile müzikal ve sosyo-kültürel yapının değişimi, toplumsal cinsiyet kurgularının da farklılaşmasıyla beraber gelmiştir. Kurulan gazinolar ve popülerleşen Türk makam müziği de değişen kültürel sistemlere bir örnek olmaktadır. Bu çok katmanlı durum, dönemin elverdiği üzere “yıldız” bir sanatçı olan Zeki Müren’in sanat yaşamı ile bu kitapta incelenmektedir.
 
“Tarihsel etnomüzikoloji yöntemiyle geliştirilen bir monobiyografi” olarak tanımlanan eserde cinsiyet kuramları, postmodern kavramlar ve queer durum ışığında Zeki Müren’in söylemleri ve bir figür olarak varlığı, müzikal kimliği ve sosyo-kültürel alanda temsiliyeti açıklanıyor. Kitapta Zeki Müren’in radyo, plak ve gazino solistliği gibi farklı dönemlerine resimli örnekler verilerek odaklanılıyor. Yazılı, görsel ve işitsel kaynak incelemelerinin yanı sıra dönemin süreli yayınlarından ve derinlemesine görüşmelerden de faydalanılarak sosyoloji, felsefe, tarih ve kültür teorileri müzikolojik sahada kullanılıyor. Kuramsal çerçevesiyle akademisyenlere, müzikal incelemesi ile ise tüm müzikseverlere hitap eden bir çalışma olan bu kitap Tarih Vakfı Yurt Yayınları aracılığı ile okurlarıyla buluşuyor.
 

Bir Muhabbet Kuşu
Postmodern Göstergeler Işığında Zeki Müren isimli 204 sayfadan oluşan kitap ; Şefika Şehvar Beşiroğlu tarafından yazılmış ve TARİH VAKFI YURT YAYINLARI yayınevinin 22.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Terceme-i Tehafütü’l-Felasife Li-İmami’l Gazzalî pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Terceme-i Tehafütü’l-Felasife Li-İmami’l Gazzalî indir, Terceme-i Tehafütü’l-Felasife Li-İmami’l Gazzalî oku ve Terceme-i Tehafütü’l-Felasife Li-İmami’l Gazzalî pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Muhabbet Kuşu Postmodern Göstergeler Işığında Zeki Müren pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.