Bir Karagün Dostluğu Kurtuluş Savaşı Yıllarında Türkiye-Sovyetler Birliği İlişkileri pdf – Yandex indir

tarafından
9
Bir Karagün Dostluğu  Kurtuluş Savaşı Yıllarında Türkiye-Sovyetler Birliği İlişkileri pdf – Yandex indir

“Bir Karagün Dostluğu” A. Şemsutdinov & Y.A. Bagirov tarafından kaleme alınmıştır. Kurtuluş Savaşı yıllarındaki ilk diplomatik ilişkilerin başlaması 1921 yılı Dostluk ve Kardeşlik Anlaşması, Azerbaycan-Türkiye ilişkileri, Türkiye’deki diplomatik çalışmalar ve Sovyet Cumhuriyetlerinin yardımlarını anlatıyor.

Sovyet Rusya Cumhuriyeti ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümetleri arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasıyla yaşanan gelişmeleri ele alan eserde birçok zengin kaynağa başvurulmuştur.
 

Bir Karagün Dostluğu
Kurtuluş Savaşı Yıllarında Türkiye-Sovyetler Birliği İlişkileri isimli 256 sayfadan oluşan kitap ; A. M. Şamsuddinov tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 01.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Lider, Teşkilat, Doktrin, MHP ve Türk Devleti pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Doktrin, Lider ve MHP ve Türk Devleti indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Karagün Dostluğu Kurtuluş Savaşı Yıllarında Türkiye-Sovyetler Birliği İlişkileri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.