Bir Kalan Olmalı pdf – Yandex indir

tarafından
5
Bir Kalan Olmalı pdf – Yandex indir

Etrafımızda her şey sıradanlığa devam edeceğini bize inandırdığında kendimiz olmayı reddedişimizin zavallı kırıntılarını bırakmaya başlarız ve bir noktadan sonra kendi yerimizi kaybetmiş oluruz. Kendi yerini kaybetmiş kişinin yoldan başka çaresi yoktur artık.

Hasan, kendi işin tırnaklarıyla kazıyarak kurmuş bir muhasebecidir. Yoğun çalışma temposunun sonrasında işten evine döndüğünde apartmanındaki dairelerden birinin kapısının açık olduğunu görür.

Girdiği evin salonunda kendini asmış bir kızla karşılaşır. Hemen polisleri arar. Polisler gelir, işlerini yapıp giderler ama kız zihnine yerleşmiştir artık. Kızın dairesini gizlice karıştırınca kızın yazdığı kâğıtlara ve birkaç fotoğrafa ulaşır. Kâğıtlarda yazılanlara göre kişilik bölünmesinden mustarip kız, üç yere gittikten sonra kendini asmaya karar vermiştir. İntiharının sebebiyle ilgili bir açıklama yoktur. Anlayamadığı şekilde kendini kızın yaptığı bu yolculuğun duraklarına gitmeye mecbur hisseder. Bir yolu vardır artık.

Kızın kişiliklerini keşfettiği ve sonunda bir tek Kalan’ın olduğu travmalar, hatırlama ve arınma üzerine olan bu yolu sıkıca kucaklar.
 

Bir Kalan Olmalı isimli 402 sayfadan oluşan kitap ; Dersim Özel tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 24.10.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir Kalan Olmalı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.