Bir Japon Kızının Amerika Günlüğü pdf – Yandex indir

tarafından
5
Bir Japon Kızının Amerika Günlüğü pdf – Yandex indir

Bir Japon Kızının Amerika Günlüğü, Japon bir yazar tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde yayımlanan ilk İngilizce romandır. Bayan Gündüzsefası isimli bir genç kızın başına gelenleri ve gözlemlerini kaleme aldığı günlüğüdür.
 
Kitap, amcasıyla birlikte kıtalararası bir yolculuğa çıkan Bayan Gündüzsefası’nın seyahat hazırlıkları ve ülkesindeki son günleriyle başlar, Amerika’daki günleriyle devam eder. Buharlı gemiyle San Francisco’ya vardıklarında, kısa bir süre bir otelde kalırlar. Burada yeni arkadaşlar edinir. Onları Japon kültürüyle tanıştırır. Heine isimli bir yerel şairin Oakland’daki rustik evine taşınmadan önce bir puro mağazasının mülkiyetini kısa süreliğine devralır. Yerel sanatçı Oscar Ellis’e romantik bir ilgi duyar ve daha sonra onunla mektuplaşmaya başlar. Bazen amcasıyla birlikte diğer şehirlere gezmeye giderler.
 
Bir Japon Kızının Amerika Günlüğü, dönemin Amerikan yaşamı ve kültürünü, genç bir Japon kızının bakışıyla okurlarına sunuyor.  
 
 

Bir Japon Kızının Amerika Günlüğü isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; Yone Noguchi tarafından yazılmış ve MAYA KİTAP yayınevinin 06.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir Japon Kızının Amerika Günlüğü pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.