Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 2 Şirketokrasi ve Ondan Kurtulmanın Yolları pdf – Yandex indir

tarafından
5
Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 2  Şirketokrasi ve Ondan Kurtulmanın Yolları pdf – Yandex indir

Venezuela Başkanı HUGO CHAVEZ, BBC Televizyonu’na verdiği röportajda John Perkins tarafından yazılan Bir Ekonomik Tetikçinin itirafları isimli kitaptan söz ederek, bu kişilerin kendisiyle de ilişkiye geçtiğini anlattı. Ülke üzerinde gözetleme uçuşları yapılmasını ve Â.B.D. danışmanlarının varlığını kabul etmesi halinde kimi fonların kullanımına açılacağının teklif edildiğini açıkladı. Bu teklifleri reddetmesine rağmen ekonomik tetikçilerin vazgeçmediğini, zayıf devlet memurları, parlamento üyeleri, hatta kendi çevresindeki ordu mensuplarına baskı yapmaya çalıştığını söyledi. Chavez, Perkins’in kitabında anlattığı gibi ekonomik tetikçilerin başarısız olmasının ardından çakalların geldiğini, askeri darbe ve suikast komplolarına giriştiğini açıkladı.Bu insanların bugüne kadar bizim yöneticilerimizden hiçbir talebi olmadı mı?Bir yanda milli bir otomotiv endüstrisi ya da petrol ve doğalgaz kaynakları olmayan bir ülkeolarak 50 yılı aşkın süredir ardı ardına yaptığımız otoyollar, bir yanda ilk seferinde raydan çıkan hızlı trenimiz…Patentli binlerce projeye konu olan, geleceğin enerji kaynağı olmasına kesin gözüyle bakılan Bor, Tor ve Osmiyum gibi madenlerin yok pahasına elden çıkartılması…Yıllardır beklediğimiz devasa bütçeli tarım ve çevre projelerindeki fiyaskolar…Kültürün görsel medyaya, eğitimin popüler kültüre teslim edilmesi…Enerjiden turizme, sanayiden dış ticarete, ulaştırmadan bankacılığa kadar birçok alandayapılan yanlışlar…Pervasızca alınan borçlar, rüşvetler, yolsuzluklar…Ve son olarak, özelleştirmeler, Dünya Bankası ve IMF yapılandırma paketleri…Kendinize bir sorun. Bugünlere sadece basit hatalar yüzünden mi geldik?Bu kitapta sadece Şirketokrasi’nin insanlığa on yıllardır yaşattığı kabusu değil, o canavara dur demenin denenmiş ve başarıya ulaşmış yollarını da örnekleriyle bulacaksınız.
 

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 2 Şirketokrasi ve Ondan Kurtulmanın Yolları isimli 400 sayfadan oluşan kitap ; John Perkins tarafından yazılmış ve APRIL YAYINCILIK yayınevinin 07.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 2 Şirketokrasi ve Ondan Kurtulmanın Yolları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.