Bir Asrın Ardından İstiklal Madalyası pdf – Yandex indir

tarafından
5
Bir Asrın Ardından İstiklal Madalyası pdf – Yandex indir

İstiklal Madalyası’nın hikâyesi, Atatürk’ün telkini ve Mustafa Necati Bey’in teklifi ile 2 Ağustos 1921’de Kurtuluş Savaşı’nın en tehlikeli ve sancılı döneminde başladı. Kahramanlık ve başarı madalyası olarak tasarlandı, ama zaman içinde savaş hizmet madalyasına dönüştü. Kurtuluş Savaşı’nın simgesiyken savaş bitince Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil etmeye başladı. Bir asırlık ömrü içinde her dönem farklı anlamlara büründü, karakter ve tabiatını değiştirdi. Fakat bir şekilde önemini korudu ve gündemde kalmayı başardı. Nesilden nesile aktarılan gurur ve prestij kaynağı İstiklal Madalyası’nın şimdiye kadar yazıya dökülmemiş son bir asırlık renkli ve karmaşık hikâyesi bu kitapta belge ve fotoğraflarla anlatılmaktadır.
 

Bir Asrın Ardından İstiklal Madalyası isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Prof.Dr. Mesut Uyar tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 12.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dış Politika Devletçilik ve Halkçılık / Atatürk’ün Yorumuyla Atatürkçülük 4 pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Dış Politika Devletçilik ve Halkçılık / Atatürk’ün Yorumuyla Atatürkçülük 4 indir, Dış Politika Devletçilik ve Halkçılık / Atatürk’ün Yorumuyla Atatürkçülük 4 oku ve Dış Politika Devletçilik ve Halkçılık / Atatürk’ün Yorumuyla Atatürkçülük 4 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Asrın Ardından İstiklal Madalyası pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.