Bingöl Ekolojisinde Bitki ve Toprak Üzerine Yapılmış Bilimsel Araştırmalar pdf – Yandex indir

tarafından
4
Bingöl Ekolojisinde Bitki ve Toprak Üzerine Yapılmış Bilimsel Araştırmalar pdf – Yandex indir

Bingöl İli üzerine yapılan bilimsel çalışmalar Bingöl Üniversitesi kurulana kadar yok denecek kadar az sayıda yapılmış ve yayınlanmış durumdaydı. Özellikle bölgenin coğrafik yapısı ve bölge insanının ziraata çok yakın olmaması nedeniyle, tarımsal açıdan çok bakir bir bölge denebilecek bir alandı. Üniversitenin kurulmasıyla beraber bir çok bilimsel alanda yapılan çalışmalar, bilimsel dergiler, kitaplar, sempozyum ve kongreler gibi yayım araçlarıyla dünyaya ulaştırılmış ve ulaştırılmaya da hızla devam etmektedir. Bu kitapta da özellikle ziraat alanında yapılmış orijinal veriler bazen bir yüksek lisans tezi bazen bir derleme bazen de münferit bir araştırma olarak yer almaktadır. Okuyucuların istifade etmesi temennisiyle, bu kitapta katkıda bulunan tüm araştırıcılarımıza ve hocalarımıza teşekkür ediyorum.
 
Prof. Dr. Erkan Boydak
 

Bingöl Ekolojisinde Bitki ve Toprak Üzerine Yapılmış Bilimsel Araştırmalar isimli 250 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Erkan Boydak tarafından yazılmış ve GECE KİTAPLIĞI yayınevinin 01.02.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Bingöl Ekolojisinde Bitki ve Toprak Üzerine Yapılmış Bilimsel Araştırmalar pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.