Bilinmeyen Yönleriyle Hz. Ali ve Ailesi pdf – Yandex indir

Bilinmeyen Yönleriyle Hz. Ali ve Ailesi pdf – Yandex indir

Arif Tekin bu kitabında, Hz. Ali ve Ailesi hakkında bilinmeyen birçok konuyu, en güvenilir kabul edilen Sünni eserler ve gerektiği yerlerde Şia kaynakları eşliğinde mercek altına alıyor. Kitabın içinde az bilinen önemli bilgilere yer veriyor.
İslam yolunda sayısız cinayetler işlendiği herkesin malumudur. Üstelik bu felaketler, Hz. Muhammed’in en yakın akrabası Hz. Ali’nin de başına gelmiş, Ebu Talip ailesi neredeyse yok olmuştur.
Din savaşları boyunca sadece bu kişiler zarar görmemiş, en başta Hz. Muhammed ve dört halife dâhil, İslam dininin ortaya çıkışından günümüze kadar pek çok kişi kıyıma uğramış; uğramaya da devam etmektedir.
Her zaman olduğu gibi bu konuda da en büyük zararı kadınlar görmüştür. Günümüzde de en çok saldırıya uğrayan kadınlar olmuştur.
“Bütün bunlara değer miydi?” sorusunun yanıtını kitabı okuduğunuzda bulabileceğinize inanıyoruz.
Kitaptaki kimi bölümler şunlardır:
• Hz. Ali ve eşinin evine yapılan baskın.
• Halife Ömer’in Hz. Ali’nin kızına el koyması.
• Hz. Ali’nin eş ve çocukları.
• Gadir-i Hum Hadisesi.
• İslam’ın Temel Amacı.
Günümüzde küresel kapitalizm dünyayı bölüp yönetebilmek için dinleri kanlı bir şekilde kullanmakta, emperyalist amaçlarına alet etmektedir. Aydınların işi bu açıdan oldukça zor görünüyor. Bu bağlamda Arif Tekin’in zengin kaynaklar eşliğinde sunduğu bu kitabını da ilgiyle okuyacağınıza inanıyoruz.
 

Bilinmeyen Yönleriyle Hz. Ali ve Ailesi isimli 186 sayfadan oluşan kitap ; Arif Tekin tarafından yazılmış ve BERFİN YAYINLARI yayınevinin 03.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İslam Düşüncesinde Tenzih pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İslam Düşüncesinde Tenzih indir, İslam Düşüncesinde Tenzih oku ve İslam Düşüncesinde Tenzih pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bilinmeyen Yönleriyle Hz. Ali ve Ailesi pdf – Yandex indir - PDF indir