Bilim ve Kültür Aynasında İntihar pdf – Yandex indir

Bilim ve Kültür Aynasında İntihar pdf – Yandex indir

Bir insanın ölümüyle kalmıyor intihar, bir halk sağlığı sorunu olarak da kabul ediliyor; çok boyutlu ve sadece intihar edenin yakınlarını değil toplumun ruh sağlığı başta olmak üzere pek çok şeyi etkiliyor. İntiharın farklı boyutları var, bir iki mesleğin işi değil; psikolog, psikiyatrist veya sosyologların ilgi alanını aşmış durumda. Adli tıp uzmanları, hukukçular, edebiyatçılar, tarihçiler ve farklı sosyal bilimcileri de ilgilendiriyor; onlar da bir dizi araştırma ile anlamaya, anlatmaya gayret ediyor.

Bu kitap aracılığı ile aslında önlenebilir bir olgu olan intiharı anlamak ve ona müdahale etmek isteyenlerin çalışmalarını bir araya getirmeye çalıştık. Sınırlı olsa da konuyu geniş bir yelpazede ortaya koymak için çok emek sarf edildi.
Kitapta; Tıp Bilimleri ve İntihar – Beşerî Bilimler ve İntihar – Hukuk ve İntihar – Tarih Aynasında İntihar – Dil, Edebiyat ve Sanatta İntihar – İntihar ve Gündelik Hayat – Sosyal Hizmetler ve İntihar – Türkiye’de İntihar olarak sekiz ana başlıkta toplanan çalışmalar bulunuyor. Bu çalışmalar toplumsal olarak tabu sayılan intihar literatürüne katkı sağlayabildiğince amacına ulaşmış sayılacak.
 

Bilim ve Kültür Aynasında İntihar isimli 632 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 25.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bilim ve Kültür Aynasında İntihar pdf – Yandex indir - PDF indir