Bila Keyf” Doktrini pdf – Yandex indir

tarafından
3
Bila Keyf” Doktrini pdf – Yandex indir

İslam Kültür Geleneğinde Kurucu Bir İlke Teolojik Bir Duruş Olarak
 
Bu çalışmada Ashabu’l- Hadis’in dini metinleri anlama çabasının bir yöntemi olarak öne çıkardığı bilâ keyf yaklaşımının, Allah’ı yüceltme ve takdis etme çabasının bir ürünü olduğu varsayımıyla, söz konusu kavram ele alınmıştır. Rivayet ekollerinin yoğunlukla kullandığı bu dini yaklaşımın teolojik olarak ne anlam ifade ettiği, söz konusu ekolün bu yöntemi kullanmak itibarıyla; benzerlerinden ayrışıp ayrışmadığı da tespit edilmeye çalışılmıştır. Çalışmamızda bir dini tavır olarak bilâ keyf yaklaşımına neden ihtiyaç duyulduğu, kelamî bir çizgide bilâ keyfin ne anlam ifade ettiği irdelenmiş, spesifik kullanım örneklerinde kavramın dini algıda neyi karşıladığı tespit edilmeye çalışılmıştır. Öte yandan rey ve rivayet ekolleri arasında bu dini yaklaşımı kullanmak açısından bir farkın olup olmadığını tespit etmek de çalışmada yer verilen bir diğer konu olmuştur. Buna ek olarak, bilâ keyf yaklaşımını ortaya çıkaran teolojik nedenler/gerekçeler de bu vesile ile çalışmamız çerçevesinde tespit edilmeye çalışılmıştır.
 

Bila Keyf” Doktrini isimli 118 sayfadan oluşan kitap ; Bayram Çınar tarafından yazılmış ve KİTABE YAYINLARI yayınevinin 08.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yasin Tabareke Amme - Genişletilmiş (şamua) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Yasin Tabareke Amme - Genişletilmiş (şamua) indir, Yasin Tabareke Amme - Genişletilmiş (şamua) oku ve Yasin Tabareke Amme - Genişletilmiş (şamua) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bila Keyf” Doktrini pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.