Biçimsel Anlambilim Temel Kavramlar pdf – Yandex indir

tarafından
4
Biçimsel Anlambilim Temel Kavramlar pdf – Yandex indir

Biçimsel anlambilim, dilin ve dilbilgisinin üreticiliğini belirgin bir mantıksal-matematiksel dizge olarak kabul edip, dilsel anlamı bu dizgenin ürettiği bir şey olarak görür. Bir başka deyişle üretici dilbilgisel yapı, mantık ve matematiğin yasalarına koşut bir işleyişle anlam üreten bir mekanizmadır. “Dil, mantık ve matematik”, bir araya geldiklerinde anlamı oluşturan, pek çok açıdan yasaları örtüşen bir dizgeler bütünüdür. Mantık ve matematiğin bir dili olduğu kadar, dilin bir mantık ve matematiği vardır. Bunlar aslında aynı olgunun farklı görünümleridir. Buradaki dil, “doğal insan dili” anlamındadır. İnsana özgü bir yetinin, dilyetisinin ürünü olan doğal dillerin mantık ve matematik dizgeleriyle açıklanamayacak pek çok görünümü olabilir; ancak mantık ve matematik, bu dilyetisinin ilkesel ve evrensel bileşenleridir.
 

Biçimsel Anlambilim Temel Kavramlar isimli 248 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve ANI YAYINCILIK yayınevinin 01.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İsmet Zeki Eyuboğlu pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İsmet Zeki Eyuboğlu indir, İsmet Zeki Eyuboğlu oku ve İsmet Zeki Eyuboğlu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Biçimsel Anlambilim Temel Kavramlar pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.