Biatkar Toplumlar Ekonomisi pdf – Yandex indir

tarafından
3
Biatkar Toplumlar Ekonomisi  pdf – Yandex indir

Kuruluşlarından bu yana birbirine benzer ilerlemeler kaydeden iki ülke:
Türkiye Cumhuriyeti ve Kore Cumhuriyeti.
Kurtuluş mücadelesi, darbeler, askeri yönetimler, beynelmilel güçlerin ekonomik ve ideolojik baskıları… Ve bu dalgalı denizde bir Doğu’ya bir Batı’ya sürüklenen iki topluluk.

Biatkâr toplumlar, gelişmeyi takip etmek değil, onu ayaklarına getirmek isterler. Gelişim ise değişimle iç içedir ve bu yüzden yenilik, yerinde duranlara uygun değildir. Türkiye ve Güney Kore, bu Gordion düğümünü çözdükleri oranda refaha ulaşmaktadırlar.

Güruhun tutucu zihniyetine karşı ilerlemenin kaçınılmaz gerekliliğini gören bu iki ülkenin sosyal konulardaki seçimleri, iktisadi ilerlemelerine ve hatta -neoliberalizm dahil- devrimlerine etki ediyor. 1980 sonrası küreselleşen ekonomik ilişkileri, tarihlerinden bu yana takındıkları tavırların izlerini çok net bir şekilde taşıyor.

Bu kitapta bu kardeş milletlerin ekonomik sorunlarına -veriler eşliğinde- sosyal bir bakış atacağız. Bunu yaparken özellikle Koreli ve Batılı iktisatçı, tarihçi ve sosyologların yazdıklarından da yararlanacağız.
 

Biatkar Toplumlar Ekonomisi isimli 220 sayfadan oluşan kitap ; Mustafa Uğur Etike tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 14.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Biatkar Toplumlar Ekonomisi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.