Beyin Dostu Aile pdf – Yandex indir

tarafından
33
Beyin Dostu Aile pdf – Yandex indir

Ebeveynlerin en önemli görevi çocuklarını büyütmenin, beslemenin ve tehlikelerden korumanın yanında onların zihinlerinin sağlıkla olgunlaşmasına ve nörogelişimsel sistemlerine katkı sunmaktır. Bunun bilincinde olan ebeveynler, çocuklarıyla daha çok vakit geçirip onlarla daha güçlü ilişkiler kurarlar.
Dr. Kudret Eren Yavuz bu kitapta şu soruları ve daha fazlasını cevaplıyor: Çocuklar nasıl öğrenir? Çocukların zihin duygu ve beden sistemleriyle bağlantı nasıl kurulur? Çocukların öz düzenleme, sosyal düşünme, dikkat, bellek, dil, ileri düşünme gibi nörogelişimsel sistemleri nasıl desteklenebilir? Çocukların kendi doğal zihin potansiyelleri nasıl geliştirilebilir?
Eser, çocuk zihninin mucizevi dönüşümünden, ebeveyn ile çocuk kalbinin bağlanmasından, beyinde neler olup bittiğinden, yani kısacası çocuğunuzun beyniyle ve kalbiyle dost olabilmenizin yollarından bahseder. Çocukların beyin gelişimine dair nörobilimsel gerçekler ışığında çocuk zihninin gelişimini anlamak ve çocukların yaşam yolculuğuna eşlik eden ebeveynlerin ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla titizlikle uyarlanmış ve özel gelişim amaçları hedeflenmiş öneri ve müdahalelerden oluşmaktadır.
Çocuklarınızın hayatlarına sağlıklı bir şekilde dokunabilmek için yararlanabileceğiniz bir başyapıt!
 

Beyin Dostu Aile isimli 512 sayfadan oluşan kitap ; Kudret Eren Yavuz tarafından yazılmış ve CEZVE KİTAP yayınevinin 31.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Efendi Adamın Toksik Kırılganlığı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Efendi Adamın Toksik Kırılganlığı indir, Efendi Adamın Toksik Kırılganlığı oku ve Efendi Adamın Toksik Kırılganlığı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Beyin Dostu Aile pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.