Beşinci Kat pdf – Yandex indir

tarafından
7
Beşinci Kat pdf – Yandex indir

Gülayşe Koçak, Beşinci Kat’ta, farklı karakterlere sahip üç kadının zaman zaman dayanışarak, zaman zaman da çatışarak büyüttüğü “çoksesli” dostluğun hikâyesini anlatırken, merdiven boşluğuna takılıp kalmış çocukluk travmalarına, hayal kırıklıklarına, korkulara ve özlemlere de ses veriyor: Bir apartmanın yarı karanlık kapıcı dairesinden en üst kattaki tekinsiz ama albenili aydınlığa uzanan fısıltılar yıllanmış sırları, kilitli odaları, bastırılmış öfkeleri ve kaçınılmaz bir yüzleşmeyi haber veriyor.
 
Bir viola da gamba ezgisinin hüznünü de, neşesini de satır aralarına taşıyan, yaşamın ahengini selamlayan bir roman Beşinci Kat.
 
Çok küçükken, hayallerimde çok ağır hasta olduğumu, ateşler içinde kıvrandığımı, annemle babamın ölüm döşeğimde ağlaştıklarını kurgulardım. Bu tatlı hayaller gece yattığımda beni saatlerce oyalardı. Daha sonraları, bu hayallerimin nesnesi Zafer Amca olmuştu: Onu ağlayarak tabutumu taşırken, kendini pişmanlıklar içinde yerden yere atarken, ardından uzak bir yerlerde inzivaya çekilmiş, beni düşünerek vicdan azapları içinde yaşarken canlandırırdım zihnimde. Ah çocukluk…
 

Beşinci Kat isimli 332 sayfadan oluşan kitap ; Gülayşe Koçak tarafından yazılmış ve EVEREST YAYINLARI yayınevinin 15.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Sana Sustum pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Sana Sustum indir, Sana Sustum oku ve Sana Sustum pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Beşinci Kat pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.