Benim Ülkem pdf – Yandex indir

tarafından
4
Benim Ülkem pdf – Yandex indir

Top model, BM elçisi ve cesur bir ruh. Waris Dirie olağanüstü bir kadın. Çölde yaşayan Somalili göçebe bir ailenin kızı. Dünyada en çok satan kitaplar arasına giren eseri Çöl Çiçeği’nde, beş yaşında sünnet edilerek başlayan, on iki yaşında evlendirilmek istenince çölden kaçıp, Londra’ da temizlikçilik yaparken Terence Donovan tarafından keşfedilerek Top Modelliğe uzanan hikayesini anlatıyor. Waris Dirie ülkesini terk etti ama, ona hayat veren, onu şekillendiren kültürünü ve evini asla unutmadı. Kıtlık ve şiddetin kol gezdiği, kadınların sesinin duyulmadığı yerler neredeyse ölümüne neden olurken ona aynı zamanda hayatta kalmanın yollarını öğretti. O cesaretinin, direncinin ve mizah duygusunun kaynağını ve annesini bulmak istiyordu.
Benim Ülkem, onun bu dönüşünü ve bazen çok değer verip sevdiğimiz bir şeyin, temsil ettiği şeyleri kabul etmeyebileceğimizin hikayesi. Benim Ülkem bir eve dönüş macerası.
 

Benim Ülkem isimli 176 sayfadan oluşan kitap ; Waris Dirie tarafından yazılmış ve BİLGE KÜLTÜR SANAT yayınevinin 10.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Benim Ülkem pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.