Beni Kaybettin / Genç Hristiyanlar Neden Kiliseyi Terk Edip İnancı Sorguluyor? pdf – Yandex indir

tarafından
4
Beni Kaybettin / Genç Hristiyanlar Neden Kiliseyi Terk Edip İnancı Sorguluyor? pdf – Yandex indir

Gençlerin dinden uzaklaşmalarında belirgin olan etkenler nelerdir, bu etkenleri ortaya çıkaran, bireyin psikolojisine etki eden durumlar hangileridir? Hristiyan gençleri kiliseden uzaklaştıran, inançlarını sorgulamaya iten durumlar hangi koşullarda ortaya çıkmaktadır? Her öykü birbirinden farklı ve özel olabilir, ancak temelde benzer dinamikleri paylaşır. Kilisenin aşırı baskıcı, dışlayıcı ve koruyucu öğretileri, genç yetişkinlerin hayatlarına olumsuz yönde etki etmektedir. David Kinnaman’ın Hristiyan gençlerin dinden uzaklaşma pratiklerini sorguladığı bu kitap, yurt dışında bir hayli ilgi gören kitaplar arasında yer alıyor. Göçebeler, sürgündekiler ve müsrifler… Göçebeler, kiliseye gitmeseler bile kendilerini hâlâ dindar hissediyorlar; sürgündekiler Hristiyanlığı benimsiyor ancak kültür ile kilisenin anlatıları arasında sıkışmış hissediyorlar; müsrifler ise inançlarını tamamen kaybetmiş durumdalar. Prof. Dr. Ali Ayten’in takdimiyle Beni Kaybettin, dinden uzaklaşan gençlerin dünyasına açılıyor.
 

Beni Kaybettin / Genç Hristiyanlar Neden Kiliseyi Terk Edip İnancı Sorguluyor? isimli 328 sayfadan oluşan kitap ; David Kinnaman tarafından yazılmış ve İZ YAYINCILIK yayınevinin 05.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Beni Kaybettin / Genç Hristiyanlar Neden Kiliseyi Terk Edip İnancı Sorguluyor? pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.