Benden Sonra Mutluluk pdf – Yandex indir

tarafından
5
Benden Sonra Mutluluk pdf – Yandex indir

Bu kitapta, Özdemir Asaf’ın ölümünden sonra, arkasında bıraktığı defterlerden, dosyalardan seçilmiş şiirlerini bulacaksınız. Bunların büyük çoğunluğu dergilerde bile görünmemiş şiirlerdir.
Özdemir Asaf yoğun düşün ve duyarlıkları, çarpıcı sözcükler seçtiğini sezdirmeden, küçük dizeler halinde işlediği kısa şiirlerle verdi. Daha sonra, kimi bir kitaptan, kimi yaşamdan kopardığı izlenimlerden esinlenerek bilgece dörtlükler yazdı. Kendisiyle birlikte çağıyla ve toplumuyla hesaplaşmalarda buruk öfkesini içinde saklayan yeni taşlama biçimleri getirdi.”
Şükran Kurdakul
“İşimiz zordu. Binlerce şiir arasından bir şiir yapmak gerekiyordu. Özdemir Asaf birçok şiirinin defterlerde ve dergi yapraklarında sararmasını istemiş.
Kİtaplarına almamış. Kitaplarına almadığı eski şiirlerini biz de dışarda bıraktık. Şiir ayıklama işi, seçme işinin büyük bölümünü aldı. Birçok şiiri Özdemir Asaf tamamlamıştı. Gönlümüz rahat, onları kitaba aldık. Bazı şiirler
ise birkaç kez yazılmışlardı, bunları da özenli bir eleştirel seçme işleminden sonra kitaba koyduk.”
Doğan Hızlan
 

Benden Sonra Mutluluk isimli 280 sayfadan oluşan kitap ; Özdemir Asaf tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 28.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kördüğümün Kanatları pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kördüğümün Kanatları indir, Kördüğümün Kanatları oku ve Kördüğümün Kanatları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Benden Sonra Mutluluk pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.