Ben ve Başkaları / Çıtır Çıtır Felsefe (16. Kitap) pdf – Yandex indir

tarafından
4
Ben ve Başkaları / Çıtır Çıtır Felsefe (16. Kitap) pdf – Yandex indir

İnsan doğmayız; başkalarıyla birlikte ve başkaları sayesinde insan oluruz!

Tüm dünyada hem çocukların hem yetişkinlerin severek okuduğu “Çıtır Çıtır Felsefe” dizisinin yayımlanan 16. kitabında yazar Brigitte Labbé insan olmanın binlerce farklı biçimi bulunduğunu hatırlatıyor. İnsanın kendini anlamak için başkalarına ihtiyaç duyduğunu, insanlar arasındaki farklılıkların kolaylıkla göze çarptığını, oysa benzerlikleri bulmak için çaba göstermek gerektiğini tartışıyor. Günlük yaşamda sıkça karşılaştığımız örnek olayların sorularla öyküleştirildiği özgün dizi, birçok okulun en çok önerdiği kitaplar arasında yer alıyor. Dizi, Brigitte Labbé’nin düşünmeye davet eden özgürlükçü yaklaşımı ve güçlü anlatımı kadar, Jacques Azam’ın karikatür tadındaki renkli resimleriyle de benzersiz.

İnsan, dünyaya geldiği andan itibaren “biz”in bir parçasıdır:
Bir ülke, bir bölge, bir şehir, bir mahalle, bir aile… şunun yapılıp bunun yapılmadığı, şöyle düşünülüp böyle düşünülmediği bir grup… Bir insan doğduğunda, başkaları çoktan oradadır: Hiç kimse boşluğun ortasına balıklama atlamaz. Her zaman bir kültürün içine, başkalarının arasına doğarız…
 

Ben ve Başkaları / Çıtır Çıtır Felsefe (16. Kitap) isimli 40 sayfadan oluşan kitap ; Brigitte Labbe tarafından yazılmış ve GÜNIŞIĞI KİTAPLIĞI yayınevinin 21.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Ben ve Başkaları / Çıtır Çıtır Felsefe (16. Kitap) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.