Bedenin Tarihi – 1 (Ciltli) pdf – Yandex indir

Bedenin Tarihi – 1 (Ciltli) pdf – Yandex indir

Rönesanstan 20. yüzyıla uzanan zaman diliminde “somut insan”, “yaşayan insan”, “etten kemikten insan” yeniden mercek altına yatırılıyor…

Bedenin Tarihi serisi “somut insanı”, “yaşayan insanı”, “etten kemikten insanı” yeniden kurguluyor. Elle çizilen portrelerden fotoğrafa, kişisel bakımdan kolektif korunma yöntemlerine, mutfaktan gastronomiye, cinselliğin ahlakın alanından çıkıp psikolojiye dahil edilmesi gibi bedene yapılmış farklı yatırımları inceliyor. Serinin ilk kitabında her biri alanında uzman tarihçiler ortaçağdan Rönesansa uzanan zaman dilimini mercek altına yatırıyor.
 

Bedenin Tarihi – 1 (Ciltli) isimli 664 sayfadan oluşan kitap ; Alain Corbin tarafından yazılmış ve ALFA YAYINLARI yayınevinin 04.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Balkanlar Öteki Avrupa’nın Kökleri ve İnşası pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Balkanlar Öteki Avrupa’nın Kökleri ve İnşası indir, Balkanlar Öteki Avrupa’nın Kökleri ve İnşası oku ve Balkanlar Öteki Avrupa’nın Kökleri ve İnşası pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bedenin Tarihi – 1 (Ciltli) pdf – Yandex indir - PDF indir