Bebeklerde ve Küçük Çocuklarda Dış ve Orta Kulak Maturasyonuna Bağlı Değişimler ve Geniş Bant Timpanometri Ölçümleri pdf – Yandex indir

tarafından
4
Bebeklerde ve Küçük Çocuklarda Dış ve Orta Kulak Maturasyonuna Bağlı Değişimler ve Geniş Bant Timpanometri Ölçümleri pdf – Yandex indir

İşitme kaybı önemli bir halk sağlığı sorunudur. Giderek daha fazla hastane, bebeklerin yaşamının ilk günlerinde yapılan işitme taramasının önemini anlıyor.
Bebekler özellikle yaşamın ilk 2 yılında tüm vücutta olduğu gibi kulak yapılarında da gelişimsel farklılıklar yaşamaktadır. Bu farkları ve gelişim dönemlerini bilmek sonuçların doğru yorumlanmasına ve yanlış tanıya gidilmesine engel olmaktadır.
Geniş bant timpanometri, geleneksel timpanometrinin yetersiz kaldığı durumlarda orta kulak fonksiyonu hakkında ek bilgi sağlayabilir, bu da orta kulak patolojilerinin tanımlanmasını iyileştirir. Bu kitapta bebeklerde ve küçük çocuklarda dış ve orta kulak maturasyonuna bağlı değişimler ve geniş bant timpanometri ölçümleri ayrıntılı olarak ele alınmaktadır.
 

Bebeklerde ve Küçük Çocuklarda Dış ve Orta Kulak Maturasyonuna Bağlı Değişimler ve Geniş Bant Timpanometri Ölçümleri isimli 64 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Merve Torun Topçu tarafından yazılmış ve YALIN YAYINCILIK yayınevinin 13.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bebeklerde ve Küçük Çocuklarda Dış ve Orta Kulak Maturasyonuna Bağlı Değişimler ve Geniş Bant Timpanometri Ölçümleri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.