Beauvoir Olmak: Bir Yaşam pdf – Yandex indir

tarafından
28
Beauvoir Olmak: Bir Yaşam pdf – Yandex indir

“Dünyanın dört bir yanındaki kadınlara ilham veren ve birçok insanın düşünme şeklini değiştiren bir kadının büyüleyici bir portresini okumak için harcadığınız zamana değer.”
The Sunday Times
 
“Kirkpatrick, Beauvoir’ın feminizmle olan karşıt ilişkisine hatırı sayılır derecede yer veriyor ve buradaki tartışma oldukça zengin. Kirkpatrick’in biyografisinin en güçlü olduğu yer, Beauvoir’ın etik taahhütlerinin sağlamlığını netleştirmek ve göstermek ve de bunların savaştan sonra siyasi taahhütlere nasıl dönüştürüldüğünü açıklamak.”
The Guardian
 
“Kirkpatrick’in biyografisi titiz bir araştırma. Yeni yayımlanmış günlükleri kullanmak –ancak son zamanlarda araştırmacılara sunuldu– basit tanımlamaları reddediyor ve Beauvoir’ı tüm parlaklığı ve karmaşıklığıyla ortaya koyuyor… Beauvoir Olmak olağanüstü bir kadına harikulade bir övgü.”
Times Higher Education
 
“Büyüleyici ve derinlemesine araştırılmış.”
Daily Mail
 
“Kirkpatrick, Beauvoir’ın felsefesinin önceki biyografilerden çok daha ayrıntılı ve analitik bir açıklamasını sunuyor. Kirkpatrick’in buradaki temel başarısı, Simone de Beauvoir’ın mantığını kendi hayatıyla ilişkilendirmiş olmasıdır. Bu şimdiye kadarki en iyi Beauvoir biyografisi.”
Standpoint Dergisi
 
“Yepyeni mükemmel biyografisinde Kate Kirkpatrick bize neden Beauvoir’dan öğrenecek daha çok şeyimiz olduğunu gösteriyor.”
New Statesman
 
“Beauvoir’ı savunurken, çeşitli eleştirilere karşı çıkarken… titizlikle ve ilgi çekici bir şekilde Kirkpatrick ikonun arkasındaki akışın sayısız “an”ını yakalıyor.”
Australian
 
“Kirkpatrick, yorumlarını, günlüklerini ve daha da önemlisi, hayatının sonuna doğru verdiği röportajları titizlikle araştırdı. Sonuç, bu ilham verici feminist, filozof ve Varoluşçunun zengin bir biçimde yeniden keşfidir. Politik olarak bilinçli bu tür feministler… yepyeni bir aşk ilişkisini ateşleyecek.”
SA Weekend Magazine
“Bu güçlü, önemli kitap Simone de Beauvoir’ın yaşamının ve çalışmasının radikal ve yeni, kanıtlara dayalı bir okumasını sunuyor. Beauvoir’a hem yaşamı boyunca hem de o zamandan beri yöneltilen olağanüstü küçümseme ve cinsiyetçi eleştiri selini ortaya çıkarıyor ve onu Jean-Paul Sartre’ın gölgesinden kurtararak kendi ışığına kavuşturuyor. Bu akıldan çıkmayan, bilimsel ve ilgi çekici biyografi okuyucunun zihninde uzun süre dolaşmaya devam ediyor.”
—Suzannah Lipscomb, Tarih Profesörü, Roehampton Üniversitesi
 
Beauvoir Olmak, sadece Beauvoir’ın hayatıyla değil, o hayattaki felsefeyle de ilgilenen herkes için temel bir okumadır.”
—Fiona Vera-Gray, Durham
 

Beauvoir Olmak: Bir Yaşam isimli 416 sayfadan oluşan kitap ; Kate Kirkpatrick tarafından yazılmış ve AYRINTI YAYINLARI yayınevinin 05.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Beauvoir Olmak: Bir Yaşam pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.