Bay Tavşan’ın Çikolata Fabrikası pdf – Yandex indir

Bay Tavşan’ın Çikolata Fabrikası pdf – Yandex indir

Çikolata yumurtalar nasıl mı yapılıyor?

Elys Dolan’ın yazıp resimlediği Bay Tavşan’ın Çikolata Fabrikası, zihinleri meşgul eden bu sorunun yanıtını aramakla kalmıyor, Kümeskent’in direnişçi tavuklarının müthiş dayanışmasını da anlatıyor.

Minikleri nefis, enfes çikolataların üretildiği bir fabrikaya davet eden kitap; iş yaşamı, üretim-tüketim, işçi-işveren ilişkisi, iş güvenliği gibi konular üzerine düşündürüyor.  

İşçi tavukların hak ve özgürlüklerini mizahın gücüyle çizgilerine dolayan bu bol ödüllü hikâye, güçlü diyaloglarıyla her sayfasında kıkırdatmayı başarıyor. 
 
Siz hiç fabrikatör bir tavşanla tanıştınız mı?
Peki gün boyu çikolata yiyip, çikolatadan yumurtalar yumurtalayan tavukları biliyor musunuz?

Bay Tavşan’ın çikolata fabrikası ağız sulandıran bir yer gibi görünse de işin aslı öyle değil.
Çünkü bu fabrikanın çalışma koşulları biraz ağır! 
Mesela çikolatadan başka yiyecek hiçbir şey yok! Tatil deseniz, bir çay molası bile yok! 
O hâlde ne mi var? Bu duruma çok fena kafayı takmış bir fabrika dolusu tavuk!

“Çikolata havuzunda yüzülen yerde bu huzursuzluk da neyin nesi?” demeyin, yaşananları bir de tavukların ağzından dinleyin:

“Başlarda işler tıkırındaydı. Biz, yani tavuklar çalışıyor, Bay Tavşan’ın istediği her işi yapıyorduk. Patronumuz mutluydu, kazancından pek memnundu. Ama bir gün, neden daha fazlasını kazanmayayım ki? diye düşündü. Tabii bunun için yapılması gereken şey, bizlerin daha fazla çalışmasıydı. Oysa bu yaratıcı(!) planın sonuçları hiç de onun hayal ettiği gibi olmayacaktı…” 

Bakalım, açgözlülüğünün pençesine düşen Bay Tavşan’a tavuklar nasıl bir ders verecek?
 

Bay Tavşan’ın Çikolata Fabrikası isimli 32 sayfadan oluşan kitap ; Elys Dolan tarafından yazılmış ve UÇANBALIK YAYINLARI yayınevinin 04.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bay Tavşan’ın Çikolata Fabrikası pdf – Yandex indir - PDF indir