Başöğretmen Atatürk ve Bir Köy Öğretmeni pdf – Yandex indir

Başöğretmen Atatürk ve Bir Köy Öğretmeni pdf – Yandex indir

Emekli İlköğretim Müfettişi Fahrettin Tos, bir Cumhuriyet ve Atatürk âşığı olarak kitabında öncelikle Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Ulu Önder Atatürk ve ilkelerine kısaca dikkat çekmiş, Atatürk hakkında Dünya basınından ve yerli, yabancı ünlü kişiliklerin onun hakkındaki görüşlerine yer vererek Ata’ya olan saygı ve minnetini dile getirmiştir.

Meslek hayatının tüm aşamalarını; görev yaptığı yerleri, bu süreçte ki başarılarını ve karşılaştığı zorlukları, fotoğraf ve belgeleriyle değerli okurlarıyla paylaşarak bir anlam da tarihi bir kesit sunmuştur.

Köy enstitülü Fahrettin Tos’un anılarından oluşan eseri, genç öğretmenlere de örnek olması açısından rehber niteliğindedir.

Ülkesinin bekasını düşünen, aydınlık, ileri ve çağdaş Türkiye’nin hayali ve çabası içinde olan böyle azimli ve fedakâr tüm öğretmenlere ve bu duygudaki tüm insanlara saygıyla….
 

Başöğretmen Atatürk ve Bir Köy Öğretmeni isimli 168 sayfadan oluşan kitap ; Fahrettin Tos tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 11.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Anadolu’nun Son Dirilişi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Anadolu’nun Son Dirilişi indir, Anadolu’nun Son Dirilişi oku ve Anadolu’nun Son Dirilişi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Başöğretmen Atatürk ve Bir Köy Öğretmeni pdf – Yandex indir - PDF indir