Başlangıcından Günümüze Türkiye Cumhuriyeti Tarihi pdf – Yandex indir

tarafından
7
Başlangıcından Günümüze Türkiye Cumhuriyeti Tarihi pdf – Yandex indir

Türk modernleşmesi tarihsel sürekliliği ve kopuşu bünyesinde barındıran ve kendi içinde çeşitli dönemlere ayrılan bir süreçtir. Atatürk önderliğinde gerçekleştirilen Türk devrimi sonucunda kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişimi de, bu modernleşme sürecinin bir parçasıdır. Günümüzde Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş süreci ve gelişimi, tüm yükseköğrenim kurumlarında Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi dersi adı altında anlatılmaktadır. Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi, Türk Tarihi’nin bir alanı olup, dersten öte bir anlam taşımaktadır. Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları için Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi’ni
öğrenmek, kendi tarihinin önemli bir parçasını öğrenmek demektir.

Elinizdeki kitap Başlangıcından Günümüze Türkiye Cumhuriyeti Tarihi derken, Osmanlı’nın son döneminden başlayıp, Cumhuriyet’in kurulmasından bugüne kadar olan süreci de belirli dönemlere ayırarak okuyucuya aktarmayı hedeflemiştir. Böylelikle, bir Cumhuriyet kültürünün oluşumuna katkı sağlamak amaçlanmıştır.
 

Başlangıcından Günümüze Türkiye Cumhuriyeti Tarihi isimli 304 sayfadan oluşan kitap ; Temuçin Faik Ertan tarafından yazılmış ve SİYASAL KİTABEVİ yayınevinin 19.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Sahillerin Efendisi Aydın Bey pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Sahillerin Efendisi Aydın Bey indir, Sahillerin Efendisi Aydın Bey oku ve Sahillerin Efendisi Aydın Bey pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Başlangıcından Günümüze Türkiye Cumhuriyeti Tarihi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.