Barbaros Hayreddin Paşa Akdeniz’in Reisi pdf – Yandex indir

Barbaros Hayreddin Paşa  Akdeniz’in Reisi pdf – Yandex indir

Küçük bir gemi reisliğinden başlayıp günün birinde kaptan-ı derya olan Barbaros Hayreddin Paşa’nın adı sadece Osmanlı Devleti bakımından değil dünya denizcilik tarihi açısından da son derece önemlidir. Akdeniz tarihine damga vuran Barbaros Hayreddin aynı zamanda amiral, deniz kahramanı, korsan, savaşçı ve sistem kurucudur.
 
Avrupalıların Barbarossa diye adlandırdığı, Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın kaptan-ı derya unvanını verdiği bu ünlü denizci, askerî dehası ve sağlam karakteri sayesinde düşmanlarına göz açtırmamış, kim olursa olsun zulme uğrayan herkesin ve her kavmin koruyucusu olmuştur.
 
Abdullah Yıldız  Barbaros Hayreddin Paşa Akdeniz’in Reisi adlı eserinde denizcilik tarihinin bu en önemli simasının hayatını, korsan gemilerine ve Haçlı donanmalarına karşı verdiği destansı mücadeleyi, idare ve siyaset sahasında gösterdiği başarıyı, Endülüs Müslümanlarının önemli bir kısmını Kuzey Afrika’ya taşımasını ve tüm bunların temelinde yatan erdemli kişiliğini çarpıcı detaylarıyla anlatıyor.
 
Barbaros’un dikkate değer yaşamını anlatan Barbaros Hayreddin Paşa Akdeniz’in Reisitarihin akışını değiştiren büyük denizcinin canlı bir portresini sunuyor.
 

Barbaros Hayreddin Paşa
Akdeniz’in Reisi isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Abdullah Yıldız tarafından yazılmış ve PINAR YAYINLARI yayınevinin 28.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan XIX.Yüzyıl Osmanlı Devlet Adamlarından İbrahim Edhem Paşa pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde XIX.Yüzyıl Osmanlı Devlet Adamlarından İbrahim Edhem Paşa indir, XIX.Yüzyıl Osmanlı Devlet Adamlarından İbrahim Edhem Paşa oku ve XIX.Yüzyıl Osmanlı Devlet Adamlarından İbrahim Edhem Paşa pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Barbaros Hayreddin Paşa Akdeniz’in Reisi pdf – Yandex indir - PDF indir