Balkanlar Öteki Avrupa’nın Kökleri ve İnşası pdf – Yandex indir

Balkanlar  Öteki Avrupa’nın Kökleri ve İnşası pdf – Yandex indir

Balkan Savaşları’na kadarki süreçte, yeni Balkan devletlerinin, Türklerin Avrupa’dan atılmasına (!) yaptıkları katkı, Batılı güçleri yeterince tatmin etmişti. Ancak kendi sınırlarında, onlara göre Türklerin Ortaçağ’dan itibaren yarattıkları kaotik ortamdan, çok daha kaotik ve acımasız bir dünya yarattıklarını geç fark ettiler Artık yapacakları tek şey, bölgeyi reddetmek ya da modern ifade ile ötekileştirmekti. İşte tam bu noktada, Avrupa’da yeni düzenin mimarları, bu durumu kolaylaştıran, Balkanlar’daki sorumluluklarını hafifleten yeni kavramlar ortaya koymaya başladılar: Balkanlılık, Balkanlaşmak, Balkan Devleti vb. Bu kavramlar ilk zamanlarda sürecin doğal bir sonucu gibi ortaya konulduysa da zamanla bir fikrî akıma dönüştüler. Ve zaman zaman bilinçli, zaman zaman da farkında olmadan, farklı boyutları ile bölgeye dair değerlendirmelerin argümanları haline getirildiler.
Tüm bu değerlendirmeler ışığında, elinizdeki çalışma, bahsi geçen aksaklıkları göz önüne alarak, başta tarihçiler olmak üzere, Balkanlar’a dair çalışanlara ve ilgililerine, erken bir eleştiri yolu açmaya çalıştı. Ve bölgenin meraklılarının kendilerine şu soruyu sormalarını sağlamayı amaçladı:
Balkanlar neresidir, nerede ve ne zaman başlar?
 

Balkanlar
Öteki Avrupa’nın Kökleri ve İnşası isimli 338 sayfadan oluşan kitap ; Galip Çağ tarafından yazılmış ve OTORİTE YAYINLARI yayınevinin 19.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Diplomat Şair Yahya Kemal’in Elçilik Yılları (1926-1949) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Diplomat Şair Yahya Kemal’in Elçilik Yılları (1926-1949) indir, Diplomat Şair Yahya Kemal’in Elçilik Yılları (1926-1949) oku ve Diplomat Şair Yahya Kemal’in Elçilik Yılları (1926-1949) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Balkanlar Öteki Avrupa’nın Kökleri ve İnşası pdf – Yandex indir - PDF indir