Balkan Coğrafyasında Müslümanlara Karşı İşlenen Soykırımın Meşrulaştırılmasında Sırp Oryantalistlerin Rolü pdf – Yandex indir

Balkan Coğrafyasında Müslümanlara Karşı İşlenen Soykırımın Meşrulaştırılmasında Sırp Oryantalistlerin Rolü pdf – Yandex indir

Bosna-Hersek’te 1992-1995 yılları arasında gerçekleştirilen; 
200 binden fazla Boşnak’ın katledildiği, 800 binden fazla Boşnak’ın ülke içinde göç etmek zorunda kalıp, 600 binden fazla Boşnak’ın mülteci durumuna düşürüldüğü etnik temizliğin failleri, ihtiyaçları olan “bilimsel” desteği Sırp Oryantalistlerde bulmuşlardır.
Sırp oryantalistler, akademisyenliği bükerek ve içine politika katarak, İslam’ı ve yerel Müslüman topluluklarını öylesine gerçekleri çarpıtarak tanımladılar ki, Müslümanlara karşı düşmanlığın artmasına ve “Müslüman tehdidi “ne karşı soykırımın bir çözüm olarak kabul edilebilir kılınması için Sırp halkının ikna edilmesine belirgin şekilde katkıda bulundular.
Norman Cigar’ın Bosna-Hersek’te savaşın tüm acımasızlığı ile devam ettiği  1993-94 yılları arasında kaleme aldığı bu araştırmasında, oryantalistlerin söylemleri ile etnik temizliğin aktif bir tarafı oldukları ve soykırımın gerçekleşmesine  aktif katkıda bulundukları ortaya konulmaktadır.
 
 

Balkan Coğrafyasında Müslümanlara Karşı İşlenen Soykırımın Meşrulaştırılmasında Sırp Oryantalistlerin Rolü isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Norman Cigar tarafından yazılmış ve LUTKA KİTAP yayınevinin 11.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Anlatı İktisadı – Hikayeler Nasıl Yayılır ve Büyük İktisadi Olayları Yönlendirir? pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Anlatı İktisadı – Hikayeler Nasıl Yayılır ve Büyük İktisadi Olayları Yönlendirir? indir, Anlatı İktisadı – Hikayeler Nasıl Yayılır ve Büyük İktisadi Olayları Yönlendirir? oku ve Anlatı İktisadı – Hikayeler Nasıl Yayılır ve Büyük İktisadi Olayları Yönlendirir? pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Balkan Coğrafyasında Müslümanlara Karşı İşlenen Soykırımın Meşrulaştırılmasında Sırp Oryantalistlerin Rolü pdf – Yandex indir - PDF indir