Bak Hele pdf – Yandex indir

tarafından
12
Bak Hele pdf – Yandex indir

Tahtakuşlar ve Edremit tarihi kitaplarıyla Kuzey Ege’den yükselen güçlü bir yerel entelektüel ses olan Sinan Kahyaoğlu yeni kitabı BAK HELE ile tarih, coğrafya, kültür, felsefe ve edebiyat üzerine yazdığı bilimsel yazılar ve denemelerini okurlarına sunuyor.
 
“Toplum olarak yazalım. Çünkü yazmadığımız için kendimizi başkalarının yazdıklarında arıyoruz. Yazdıklarımız bugün için hiçbir şey ifade etmiyor olabilir, ama gelecek kuşaklara altın bilgidir onlar. Keşke 1700’lü yıllarda yaşamış atamdan bir günlük kalmış olsaydı. Onların bir gün içinde neler yaptığını öğrenir ve daha mutlu olurdum. Ama atamın o yıllarda nasıl yaşadığını yabancı bir gezginin yazdığı anılardan öğrenmekteyim. Bu bizim ayıbımızdır. Bugün yazılan bir bilgi değersiz olsa da yarınlarda çok daha değerli olacaktır. Bunun bilincinde olalım. Bir tanıdığım bana söylediklerimi yazmamı söyledi. Fakir de söylediklerimin daha tamamlanmadığını söyleyince “Sen yaz sana eksik gelen bir bilgi başkasında daha ileri bir bilgiyi tetikleyebilir” dedi. Çok haklıydı. Fakir de karınca kararınca bir şeyler yazmaya çalışıyor. Eli kalem tutanların da bilgilerini kâğıt üzerine dökmelerinin ülkemiz kültürü açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum.”
 

Bak Hele isimli 320 sayfadan oluşan kitap ; Sinan Kahyaoğlu tarafından yazılmış ve KAFEKÜLTÜR YAYINCILIK yayınevinin 18.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Büyük Hayatlar-Büyük Düşünceler pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Büyük Hayatlar-Büyük Düşünceler indir, Büyük Hayatlar-Büyük Düşünceler oku ve Büyük Hayatlar-Büyük Düşünceler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bak Hele pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.