Bağımsızlığa Adanmış Ömür Yusuf Vezir Çemenzeminli pdf – Yandex indir

tarafından
14
Bağımsızlığa Adanmış Ömür  Yusuf Vezir Çemenzeminli  pdf – Yandex indir

Dil birliği üç, dört adamın aynı dilde yazmasıyla olmaz. Dilin işlenmesi ve yavaş yavaş gelip birleşmesi gerekir. Dil yapmacıklığı, zayıflığı sevmez; zorlamayı, gücü de kabul etmez. Dil, kendi kökü üstünde biter, yükselir, kol kanat açar ve bu asudelik sayesinde de öyle güzel, zarif ve engin bir hâle gelir ki herkesi kendine hayran bırakır. Dilin kökü halkımızın yarattığı halk edebiyatındadır, bu dil zenginliğinin araştırılıp öğrenilmesi, ezberlenmesi ve işlenmesi gerekir. Dil araştırmacıları, halkımızın arasında gezip dolaşmalı ki dilin köklerini öğrenebilsin. Bizim asıl dilimiz pazarlarda, halkın toplandığı yerlerde, Terekeme obalarında konuşulmaktadır. Kalem sahiplerimiz buralara yönelip bu insanları “kendi dilleri” ile konuşturup yol göstermek yerine, kendileri doğru yoldan çıkıp halkı da avare etmek istiyorlar.
 

Bağımsızlığa Adanmış Ömür Yusuf Vezir Çemenzeminli isimli 68 sayfadan oluşan kitap ; Ganire Paşayeva tarafından yazılmış ve TURAY KİTAP yayınevinin 25.01.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hayalbaz Hayalin İçinden Öyküler pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Hayalbaz Hayalin İçinden Öyküler indir, Hayalbaz Hayalin İçinden Öyküler oku ve Hayalbaz Hayalin İçinden Öyküler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bağımsızlığa Adanmış Ömür Yusuf Vezir Çemenzeminli pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.