Babama Anlattığım Bürokrasi ve Bankacılık Hikayeleri pdf – Yandex indir

tarafından
6
Babama Anlattığım Bürokrasi ve Bankacılık Hikayeleri pdf – Yandex indir

Babama Anlattığım Bankacılık ve Bürokrasi Hikâyeleri, aslında üst düzey bir bürokratın zorluklarla geçen hayatını anlattığı için bir anı kitabı olarak okunabilir. Fakat bu anı kitabını, 1950’li yıllardan bu yana Türkiye’nin bankacılık ve finans tarihi olarak okumak da mümkün.

Bu uzun zaman dilimi içinde, ithal ikameci dönemden serbest piyasa ekonomisine kadar bütün evreler, bütün ekonomi ve maliye politikaları, hatta çıkarılan yasalar, yapılan uygulamalar, yolsuzluklar, 24 Ocak Kararları, serbest faiz, mali sistemde deprem ve “Banker faciası”, 1994 Krizi ve izleyen yıllarda bankacılığımızın hali, Kasım 2000 ve Şubat 2001 krizleri, Kemal Derviş olayı, bankalar reformu, kısacası ekonominin dünyaya açılma süreci içinde yaşanan bütün bocalamalar; titiz, ayrıntıcı, Cumhuriyet ilkelerine bağlı ve “Mülkiye terbiyesi”yle yetişmiş bir üst düzey bürokratın kaleminden keskin ve eleştirel bir bakış açısıyla çözümleniyor.

Bu aynı zamanda bir edebiyat kitabı. Osman Bey hoşsohbet bir insan; kitabında pek çok fıkra, anekdot, sohbet, gerçek bir insanın hayata ve ülkeye dair bütün kaygıları, umutları ve sevinçleri yer alıyor.

Peki Osman Tunaboylu bütün bunları kime anlatıyor? Babasına… Evet, yıllar önce hayata veda eden babasıyla konuşuyor, meslek hayatını ona anlatıyor; babasının sorularını yanıtlıyor, onunla dertleşiyor, bazen ondan azar işitiyor…

Babama Anlattığım Bankacılık ve Bürokrasi Hikâyeleri, hem tarih, hem edebiyat hem de geçmişe bakarak geleceğe ışık tutan bir kitap. En önemlisi, bu kitapta anlatılan, bizim hikâyemiz.
 

Babama Anlattığım Bürokrasi ve Bankacılık Hikayeleri isimli 557 sayfadan oluşan kitap ; Osman Tunaboylu tarafından yazılmış ve İMGE KİTABEVİ YAYINLARI yayınevinin 14.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Karanlık Kız pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Karanlık Kız indir, Karanlık Kız oku ve Karanlık Kız pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Babama Anlattığım Bürokrasi ve Bankacılık Hikayeleri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.