Aynası Kırılan Narsisist pdf – Yandex indir

tarafından
6
Aynası Kırılan Narsisist pdf – Yandex indir

Yeni doğmuş bir bebek kendi görüntüsünü bulabilmek için annesinin bakışını aramaktadır. Eğer annesinin gözündeki ışıltıda kendini bulamazsa yetişkinlikte bir ayna aramaya çıkacaktır. Yaşamın ilk dönemlerinde henüz çok küçük olan insan canlısı dış dünya ile kendisi arasında ayrım yapma becerisinden yoksundur, bu nedenle kendi dünyası içinde kendini güvende hissetmesi için kendisini tümgüçlü görmesi şarttır. Zamanla ilk öteki’yi sevebilecek ve kendini de onun gözündeki ışıltı ile sevilebilir hissedecektir.
 
Bu ışıltıyı koşullara bağlı görürse ya da hiç göremezse benliğini sağlam tutabilmek adına hep bir aynanın peşinde koşacaktır. Aynası Kırılan Narsisist, Narsisizmle ilgili ortaya koyulan görüşleri, narsisizmin ilk ortaya çıktığı dönemden günümüze kadarki gelişim süreci içinde özellikle psikanalitik ve psikodinamik yaklaşım eşliğinde gözden geçirmiştir. Kitabın narsisizmin erken dönem kökenleri, varlıksal boşluğu,  savunma mekanizmaları, ilişkileri, tedavide ele alınması gereken önemli noktaları bir araya getirerek  alanda çalışan uzmanlara ışık tutacağı kanaatindeyiz.
 

Aynası Kırılan Narsisist isimli 176 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve EĞİTEN KİTAP yayınevinin 19.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Aynası Kırılan Narsisist pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.