Ay ve Delilik / Toplu Öyküler 3 pdf – Yandex indir

tarafından
4
Ay ve Delilik / Toplu Öyküler 3 pdf – Yandex indir

Yidiş dilinin en büyük yazarı, Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Isaac Bashevis Singer’ın toplu öyküleri üç ciltte bir araya geliyor. Bu ciltte, Doğu Avrupa’daki pogromlardan veya Holokost’tan kurtulan Yahudilerin yeni bir hayat kurma çabalarının ağırlıklı yer tuttuğu öyküler bulunuyor. Başroldeyse tarihsel ve kişisel felaketlerden sağ çıkmayı başarmış, yeni yurtlarında –Amerika, Batı Avrupa veya İsrail– hiç ummadıkları bir anda eski dostlarla ve geçmişin hayaletleriyle yüz yüze gelen, yaşamaya devam edebilmek için hikâyelere ve geldikleri coğrafyaya özgü bir kara mizaha tutunan karakterler var.
 
Öykü türünün büyük ustalarından Singer’ın gerçekçilikle olağanüstüyü, yerelle evrenseli iç içe geçiren bu küçük başyapıtlarında, yok edilmiş bir kültür bütün zenginliğiyle yaşamaya devam ediyor.
 
“Isaac Bashevis Singer’ın parıltılı, muhteşem öyküleri hayret duygusuyla, minnettarlıkla, mizahla, ironiyle ve hem tenin hem de ruhun hazlarını yüceltmeyi başaran alaycı bir erotizmle doludur.”
 
Jonathan Yardley, The Washington Post Book World
 
“Yirminci yüzyılın en yaratıcı ve büyüleyici seslerinden biri.”
 
Jeff Simon, The Buffalo News
 

Ay ve Delilik / Toplu Öyküler 3 isimli 240 sayfadan oluşan kitap ; Isaac Bashevis Singer tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 21.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Rüya Satan Adam 1 pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Rüya Satan Adam 1 indir, Rüya Satan Adam 1 oku ve Rüya Satan Adam 1 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ay ve Delilik / Toplu Öyküler 3 pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.