Ay Demir (Günümüz Türkçesiyle) (Karton Kapak) pdf – Yandex indir

tarafından
11
Ay Demir (Günümüz Türkçesiyle) (Karton Kapak)  pdf – Yandex indir

Ay Demir romanı, Çarlık Rusyası boyunduruğu altındaki Türkleri özgürleştirmek isteyen Demir’in hikâyesini konu edinir. Turan idealiyle yola çıkan Demir, oradaki Türklerle kardeşlik bağını yeniden kurmak, onları aydınlatıp esaretten kurtarmak arzusunda barışçıl ve mistik bir doktordur. Çektiği sıkıntılara rağmen yılmayan bu idealist gencin mücadelesine adanmışlığın gölgesinde yaşanamayan, ülküye feda edilen ulvi bir aşk da eşlik eder.
Çocukluğu hürriyetperver muhalif subaylar arasında geçen, aydınlanma fikirleriyle yetiştirilen Müfide Ferit Tek’in Birinci Dünya Savaşı yıllarında, eşiyle birlikte Sinop’ta sürgündeyken, henüz yirmi beş yaşında yazdığı ilk romanıdır Ay Demir. Yazıldığı dönem büyük yankı uyandıran roman, Meşrutiyet’in ilanından başlayarak Trablusgarp, Balkan ve Birinci Dünya savaşlarının maddi ve manevi travmalarını kat eden milli benlik inşası çabasının en kritik on yılını kapsar.
 

Ay Demir (Günümüz Türkçesiyle) (Karton Kapak) isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; Müfide Ferit Tek tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 05.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kasyot Şiir Öykü Deneme pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kasyot Şiir Öykü Deneme indir, Kasyot Şiir Öykü Deneme oku ve Kasyot Şiir Öykü Deneme pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ay Demir (Günümüz Türkçesiyle) (Karton Kapak) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.