Avusturyalı Kadın Seyyahın Osmanlı ve Ortadoğu- Rusya Gezileri 1842 pdf – Yandex indir

tarafından
6
Avusturyalı Kadın Seyyahın Osmanlı ve Ortadoğu- Rusya Gezileri 1842 pdf – Yandex indir

1850 yılında Viyana’da yazılmış bu eserde, Madam Periferi’nin Cape Town’daki ilk izlenimleri, maddi zorlukları ve sınırlı kaynaklarıyla nasıl mücadele ettiğine dair derinlemesine bir bakış bulacaksınız. Önce Avustralya ve Asya Takımadalarına gitmeyi planlayan bu cesur kadın, Cape Town’a vardığında rotasını değiştiriyor. Ancak yetersiz kaynaklar, seyahatinin başarılı olup olmayacağına dair endişeleri tetikliyor. Madam Pfeiffer’ın gözlemlerini kaydetme ve bilimsel veri toplama azminin yanı sıra, yolculukta karşılaştığı maddi zorluklar ve destek arayışı da bu kitapta detaylı bir şekilde anlatılıyor.
 
Okuyuculara sadece bir seyahat günlüğü değil, aynı zamanda bir kadının kararlılıkla takip ettiği tutkusunu ve yenilmez arzusunu sunan bu kitap, gezginler ve macera arayışındakiler için ilham kaynağı olacak. Madam Periferi’nin bu sonuncu seyahati, onun seyahat tutkusunu derinlemesine anlamak isteyen herkes için bir zorunluluktur.
 

Avusturyalı Kadın Seyyahın Osmanlı ve Ortadoğu- Rusya Gezileri 1842 isimli 184 sayfadan oluşan kitap ; Ida Pfeiffer tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINLARI yayınevinin 02.02.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Avusturyalı Kadın Seyyahın Osmanlı ve Ortadoğu- Rusya Gezileri 1842 pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.