Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) Kapsamında AB Proje Yönetimi ve Vergilendirme pdf – Yandex indir

tarafından
4
Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) Kapsamında AB Proje Yönetimi ve Vergilendirme pdf – Yandex indir

Avrupa Birliği (AB) üyeliği aday ülkelerin belli kriterleri sağlamalarını ve ulusal mevzuatlarını AB müktesebatına uyumlu hale getirmelerini gerektirir. Aday ülkenin üyeliğe hazırlandığı bu süreçte AB de bütçesinden aktardığı fonlar ile aday ülkeye finansal ve teknik yardımlarda bulunur. Söz konusu yardımların kullandırılması AB ile aday ülke arasında yürütülen proje yönetimi sürecine tabidir. 2007-2013 IPA döneminden 2021-2027 IPA III dönemine gelinen bu noktada katılım öncesi yardım aracı (IPA) ile sağlanan fonlardan daha fazla pay almada; aday ülkelerin mantıksal bir çerçeveye dayanan AB proje yönetimi anlayışını benimsenmesi ve bunu daha etkili bir şekilde uygulaması çok önemli hale gelmiştir. Konunun bir diğer önemli boyutu ise vergilerdir. AB fonlarından yararlanılarak uygulanan projelerde yararlanıcı ülkede açığa çıkan vergilerin AB fonları ile karşılanması kural olarak mümkün değildir. Bu çerçevede AB proje yönetimi yaklaşımı ile vergilendirme alanını bir araya getirerek hem mantıksal çerçeve yaklaşımını hem de vergilere ilişkin istisna ve muafiyetleri kapsamlı bir şekilde ele alan bu kitap fon yararlanıcılarına bir rehber niteliği taşımaktadır.
 

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) Kapsamında AB Proje Yönetimi ve Vergilendirme isimli 235 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Birol Ubay tarafından yazılmış ve ON İKİ LEVHA YAYINCILIK yayınevinin 23.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Terekenin Korunması Önlemlerinden Terekenin Resmen Yönetilmesi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Terekenin Korunması Önlemlerinden Terekenin Resmen Yönetilmesi indir, Terekenin Korunması Önlemlerinden Terekenin Resmen Yönetilmesi oku ve Terekenin Korunması Önlemlerinden Terekenin Resmen Yönetilmesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) Kapsamında AB Proje Yönetimi ve Vergilendirme pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.