Avrupa Birliği Güvenlik Politikalarında Terörizm İle Mücadelenin Yeri pdf – Yandex indir

Avrupa Birliği Güvenlik Politikalarında Terörizm İle Mücadelenin Yeri pdf – Yandex indir

Terörizm, tarih boyunca hep var olmuş önemli bir tehdittir. Bu tehditten dolayı milyonlarca insan hayatını kaybetmiş, yaralanmış veya zarar görmüştür. Bununla birlikte sadece insanlık için değil doğaya da zarar vermiş yıkıcı bir tehdittir.
Avrupa Birliği’nin sorunlarında şüphesiz ki en önemli konulardan birisi terörizmdir 11 Eylül saldırısından sonra küresel bir tehdit haline gelen terörizm, şüphesiz Avrupa Birliği’ni de etkiledi. 2004 yılında Madrid’de yaşanan terör saldırısı ve 2005 yılında Londra’da yaşanan terör saldırısı, Avrupa Birliği’nin terörizme karşı mücadelesinde izlediği strateji ve politikalarda büyük dönüşümlere neden oldu. Birçok yeni güvenlik mekanizmaları kuruldu; birçok güvenlik ve strateji politikaları yürürlüğe girdi ve terörizme karşı güvenlik algısı önemli ölçüde değişti. Avrupa Birliği tarihinde terörizmin yeri incelendiğinde genellikle 11 Eylül saldırılarından sonra terörizm ortaya çıkmış gibi bir algı vardır. İşte bu çalışmada aslında terörizm tehdidinin Avrupa Birliği’nde 11 Eylül’den sonra ortaya çıkmadığı; ondan öncesinde de yer alan bir tehdit olduğu gösterilmektedir. Soğuk Savaş döneminde Avrupa’da yaşanan Münih Katliamı, Bologna Tren Garı Katliamı, Piazza Fontana Terör Saldırısı ve Swissair Flight 330 Saldırısı gibi terör saldırılarına da değinerek çalışmanın kapsamı genişletilmiştir.
 

Avrupa Birliği Güvenlik Politikalarında Terörizm İle Mücadelenin Yeri isimli 114 sayfadan oluşan kitap ; Doğancan Bay tarafından yazılmış ve KRİTER BASIM YAYIN DAĞITIM yayınevinin 18.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Atılımlar Marx’ın Tarihsel Atılımı ve Yeni Komünizm ile Daha İleri Bir Atılım Temel Bir Özet pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Atılımlar Marx’ın Tarihsel Atılımı ve Yeni Komünizm ile Daha İleri Bir Atılım Temel Bir Özet indir, Atılımlar Marx’ın Tarihsel Atılımı ve Yeni Komünizm ile Daha İleri Bir Atılım Temel Bir Özet oku ve Atılımlar Marx’ın Tarihsel Atılımı ve Yeni Komünizm ile Daha İleri Bir Atılım Temel Bir Özet pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Avrupa Birliği Güvenlik Politikalarında Terörizm İle Mücadelenin Yeri pdf – Yandex indir - PDF indir