Atatürk’ün Yabancı Dilleri pdf – Yandex indir

tarafından
5
Atatürk’ün Yabancı Dilleri pdf – Yandex indir

ATATÜRK’ÜN BİR SIRRI DAHA AYDINLIĞA KAVUŞUYOR!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, o muhteşem yaşamı boyunca en az 22 yabancı dil/lehçe ile ilgilenmiş ve üzerinde çalışmış olduğunu söylesem tepkiniz ne olurdu? Hiç kuşkusuz bu söylediklerim ilk başta abartılı ve anlamsız gelirdi. Bu kitapta O’nun ne kadar çok yabancı dil ve Türk lehçesi ile ilgilendiğini ve üzerinde çalıştığını sizlere kanıtlama amacı güdüyorum; üstelik bu kanıtların genelde Atatürk’ün kendi notları ve yazdıkları olacağını söylemeliyim.

Atatürk’ün yabancı dil çalışmaları ülkemizde ilk kez bu kitapta verilecektir. Atatürk’ün İyi Bildiği Diller; Fransızca, Almanca ve İngilizce’den, Aşina Olduğu Diller; Rumca/Yunanca, Bulgarca, İtalyanca ve Japonca’dan, Çalıştığı Diller; Yakutça, Mayaca, Kırgızca, Tatarca, Tobaca (Uranha Dili), Çuvaşça, Latince, Çağatayca ve Altayca’dan, Farkında Olduğu Diller ise Moğolca, Tibetçe, Macarca ve Sırpça’dan oluşmaktadır.
 

Atatürk’ün Yabancı Dilleri isimli 164 sayfadan oluşan kitap ; Özgür Barış Etli tarafından yazılmış ve URZENİ yayınevinin 31.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Atatürk’ün Yabancı Dilleri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.