Atatürk’ün Sağlığı ve Doktorları pdf – Yandex indir

tarafından
3
Atatürk’ün Sağlığı ve Doktorları pdf – Yandex indir

Atatürk çocuk yaşlarda dahi hem beden hem de irade olarak çok güçlü bir insandır. Ancak ne kadar güçlü olsa da asker olarak düşmana, devlet adamı olarak karanlığa karşı verdiği savaşı, hayatı boyunca hastalık ve yaralanmalara karşı da vermek zorunda kalmıştır. Onun bu savaşı daha 1881 yılında başlar.

Mustafa Kemal henüz bebekken, babası Ali Rıza Bey’in, kimi zaman ormana gidip kereste kestiğinden eve gelmediği günler olurdu. Böyle bir günde eve hırsız girer. Mustafa Kemal’in büyükannesi Ayşe Hanım’ın odasındaki para dolu çekmece alınır. Büyükannenin feryadı üzerine Zübeyde Hanım kapının arkasına dayanır fakat hırsızlar kapıyı omuzlayınca koca kapı, içeride kundakta bulunan Mustafa Kemal’in üzerine yıkılır. Kapının altında kalan Mustafa Kemal şans eseri kurtulur.

Bu onun ölümü ilk mağlup edişi olur ama hayatı boyunca ölüm ile vereceği mücadele aslında daha yeni başlamıştır.
 
 

Atatürk’ün Sağlığı ve Doktorları isimli 78 sayfadan oluşan kitap ; Gökhan Cebeci tarafından yazılmış ve PANKUŞ YAYINLARI yayınevinin 25.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yahudi Devleti pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Yahudi Devleti indir, Yahudi Devleti oku ve Yahudi Devleti pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Atatürk’ün Sağlığı ve Doktorları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.