Aşkın Metafiziği pdf – Yandex indir

tarafından
5
Aşkın Metafiziği pdf – Yandex indir

Alman filozof Arthur Schopenhauer, roman türünün yükselişiyle birlikte edebiyatın vazgeçilmez temalarından biri haline dönüşen ve intihar vakalarıyla gazete haberlerine giderek daha sık konu olan aşka o zamana dek filozofların yeterince ilgi göstermemesini yadırgar ve bu eksikliği gidermek için kendi özgün felsefi yaklaşımından yola çıkarak aşk üzerine, tüm dünyeviliği içinde, kesin bir metafizik görüş ortaya koyar. Kadın ve erkeğin birbirine duyduğu sevdanın ardında bireyi aşan bir istencin yattığını ileri sürerek bu sinsi planın tuzaklarına karşı okurlarını uyarır.
 
Metnin sonundaki Ek ise daha sonradan muarızlarının diline düşmek pahasına üzerinde durup düşünme ihtiyacı hissettiği oğlancılığı konu alır. David Bather Woods’un makalesi, tam da bu meseleden hareketle, Schopenhauer’ın “gayritabii” cinsel pratiklere ilişkin saptamalarını etik düzlemde irdelemektedir.
 

Aşkın Metafiziği isimli 120 sayfadan oluşan kitap ; Arthur Schopenhauer tarafından yazılmış ve SEL YAYINCILIK yayınevinin 31.10.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Aşkın Metafiziği pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.